HT396V-3.96 PLUG-IN TERMINAL BLOCK Wholesale
HT396V-3.96 PLUG-IN TERMINAL BLOCK
HT396V-3.96
PLUG-IN TERMINAL BLOCK
 材质及电镀  MATERIAL
 间距 3.96MM  Pitch 3.96MM
 极数 2P-12P  Poles 2P-12P
 焊针 黄铜、镀锡  Pin Header Brass、Tin Plated
 电气性能    ELECTRICAL
 额定电压  300V  Rated voltage  300V
 额定电流 10A  Rated current 10A
 机械性能    MECHANICAL
 温度范围 -40℃~+105℃  Temp.Range -40℃~+105℃
 瞬时温度  +250℃5秒  MAX soldering  +250℃ for 5 sec.