2EMGP-D-5.08 PLUG-IN TERMINAL BLOCK Wholesale
2EMGP-D-5.08 PLUG-IN TERMINAL BLOCK
2EMGP-D-5.08
PLUG-IN TERMINAL BLOCK
 材质及电镀  MATERIAL
 间距 5.08MM  Pitch 5.08MM
 极数 2P-24P  Poles 2P-24P
 螺丝 M2.5、钢、镀锌  Screws M2.5、Steel、Zinc Plated
 方扣 磷青铜、镀镍  Wire cage Phosphor bronze、Ni plated
 焊针 黄铜、镀镍  Pin Header Brass、Ni Plated
 电气性能    ELECTRICAL
 额定电压  300V  Rated voltage  300V
 额定电流  20A  Rated current  20A
 机械性能    MECHANICAL
 温度范围  -40℃~+105℃  Temp.Range  -40℃~+105℃
 瞬时温度  +250℃5秒  MAX soldering  +250℃ for 5 sec.