15EMGVHM-3.5/3.81 PLUG-IN TERMINAL BLOCK Wholesale
15EMGVHM-3.5/3.81 PLUG-IN TERMINAL BLOCK
15EMGVHM-3.5/3.81
PLUG-IN TERMINAL BLOCK
Product parameters
 认证  APPROVAL
 材质及电镀  MATERIAL
 间距 3.81MM  Pitch 3.81MM
 极数 2P-24P  Poles 2P-24P
 焊针 黄铜、镀锡  Pin Header Brass、Tin Plated
 电气性能    ELECTRICAL
 额定电压  300V  Rated voltage  300V
 额定电流 8A  Rated current 8A
 机械性能    MECHANICAL
 温度范围 -40℃~+105℃  Temp.Range -40℃~+105℃
 瞬时温度  +250℃5秒  MAX soldering  +250℃ for 5 sec.