MG128B-3.81 PCB SCREW TERMINAL BLOCK Wholesale
MG128B-3.81 PCB SCREW TERMINAL BLOCK
MG128B-3.81
 材质及电镀  MATERIAL
 间距 3.81MM  Pitch 3.81MM
 极数 2P、3P  Poles 2P、3P
螺丝 M3、钢、镀锌 Screws M3、Steel、Zinc Plated
 电气性能    ELECTRICAL
 额定电压  300V  Rated voltage  300V
 额定电流 12A  Rated current 12A
 机械性能    MECHANICAL
 温度范围 -40℃~+105℃  Temp.Range -40℃~+105℃
 瞬时温度  +250℃5秒  MAX soldering  +250℃ for 5 sec.
扭矩 0.2Nm(1.7lb.in) Torque 0.2Nm(1.7lb.in)