2EMGSV-10.16 PLUG-IN TERMINAL BLOCK Wholesale
2EMGSV-10.16 PLUG-IN TERMINAL BLOCK
2EMGSV-10.16
PLUG-IN TERMINAL BLOCK
 材质及电镀  MATERIAL
 间距 10.16MM  Pitch 10.16MM
 极数 2P-12P  Poles 2P-12P
 焊针 黄铜、镀锡  Pin Header Brass、Tin Plated
 电气性能    ELECTRICAL
 额定电压  1000V  Rated voltage  1000V
 额定电流 41A  Rated current 41A
 机械性能    MECHANICAL
 温度范围  -40℃~+105℃  Temp.Range  -40℃~+105℃
 瞬时温度  +250℃5秒  MAX soldering  +250℃ for 5 sec.