2EMGSR-7.62 PLUG-IN TERMINAL BLOCK Wholesale
2EMGSR-7.62 PLUG-IN TERMINAL BLOCK
2EMGSR-7.62
PLUG-IN TERMINAL BLOCK
 材质及电镀  MATERIAL
 间距 7.62MM  Pitch 7.62MM
 极数 2P-12P  Poles 2P-12P
 焊针 黄铜、镀锡  Pin Header Brass、Tin Plated
 电气性能    ELECTRICAL
 额定电压  400V  Rated voltage  300V
 额定电流  32A  Rated current  15A
 机械性能    MECHANICAL
 温度范围  -40℃~+105℃  Temp.Range  -40℃~+105℃
 瞬时温度  +250℃5秒  MAX soldering  +250℃ for 5 sec.