15EMGKD-2.5 PLUG-IN TERMINAL BLOCK Wholesale
15EMGKD-2.5 PLUG-IN TERMINAL BLOCK
15EMGKD-2.5
PLUG-IN TERMINAL BLOCK
1+
 材质及电镀  MATERIAL
 间距 2.5MM  Pitch 2.5MM
 极数 2P-12P  Poles 2P-12P
弹片 不锈钢 Clips Stainless steel
触点材料 磷青铜、镀锡 Wire guard Phosphor bronza、Tin Plated
 电气性能    ELECTRICAL
 额定电压  125V  Rated voltage  125V
 额定电流  4A  Rated current 4A
 使用线径 20AWG  Wire range 20AWG
 机械性能    MECHANICAL
 温度范围  -40℃~+105℃  Temp.Range  -40℃~+105℃
 瞬时温度  +250℃5秒  MAX soldering  +250℃ for 5 sec.
 剥线长度 8mm  Strip length 8mm