MG135T-10.16 PCB SCREW TERMINAL BLOCK Wholesale
MG135T-10.16 PCB SCREW TERMINAL BLOCK
MG135T-10.16
PCB SCREW TERMINAL BLOCK
 材质及电镀  MATERIAL
 间距 10.16MM  Pitch 10.16MM
 极数 2P、3P  Poles 2P、3P
螺丝 M3、钢、镀锌 Screws M3、Steel、Zinc Plated
方扣 黄铜、镀镍 Wire cage Brass、Ni plated
 焊针 黄铜、镀锡  Pin Header Brass、Tin Plated
 电气性能    ELECTRICAL
 额定电压  750V  Rated voltage  750V
 额定电流 57A  Rated current 57A
使用线径 26-6AWG Wire range 26-6AWG
 机械性能    MECHANICAL
 温度范围 -40℃~+105℃  Temp.Range -40℃~+105℃
 瞬时温度  +250℃5秒  MAX soldering  +250℃ for 5 sec.
扭矩 1.2Nm(10.5lb.in) Torque 1.2Nm(10.5lb.in)
剥线长度 10mm Strip length 10mm