MG127S-3.5 PCB SCREW TERMINAL BLOCK Wholesale
MG127S-3.5 PCB SCREW TERMINAL BLOCK
MG127S-3.5
PCB SCREW TERMINAL BLOCK
 材质及电镀  MATERIAL
 间距 3.5MM  Pitch 3.5MM
 极数 2P、3P,4-24P  Poles 2P、3P,4-24P
螺丝 M2、钢、镀锌 Screws M2、Steel、Zinc Plated
方扣 黄铜、镀镍 Wire cage Brass、Ni plated
 焊针 黄铜、镀锡  Pin Header Brass、Tin Plated
 电气性能    ELECTRICAL
 额定电压  300V  Rated voltage  300V
 额定电流 8A  Rated current 8A
 机械性能    MECHANICAL
 温度范围 -40℃~+105℃  Temp.Range -40℃~+105℃
 瞬时温度  +250℃5秒  MAX soldering  +250℃ for 5 sec.
扭矩 0.4Nm(3.5lb.in) Torque 0.4Nm(3.5lb.in)