MG16R-6.35 BARRIER TERMINAL BLOCK Wholesale
MG16R-6.35 BARRIER TERMINAL BLOCK
MG16R-6.35
BARRIER TERMINAL BLOCK
Product parameters
 认证  APPROVAL
 材质及电镀  MATERIAL
 间距 6.35MM  Pitch 6.35MM
 极数 2P-24P  Poles 2P-24P
螺丝 M3、钢、镀镍 Screws M3、Steel、Ni Plated
端子 黄铜、镀锡 Wire guard Brass、Tin Plated
 电气性能    ELECTRICAL
 额定电压  300V  Rated voltage 750V
 额定电流 10A  Rated current 10A
 机械性能    MECHANICAL
 温度范围 -40℃~+105℃  Temp.Range -40℃~+105℃
 瞬时温度  +250℃5秒  MAX soldering  +250℃ for 5 sec.
扭矩 0.5Nm(4.4lb.in) Torque 0.5Nm(4.4lb.in)